TOTO JE STARÁ STRÁNKA FKS! NOVÚ NÁJDETE NA PÔVODNEJ ADRESE fks.sk!

Ako má vyzerať moje riešenie?

Každý príklad píš na osobitný papier A4. Viacstranové riešenie nezabudni zopnúť spinkou.

Na každý papier napíš hore hlavičku s menom, triedou, školou a číslom príkladu. Inak u nás vo FKS zavládne chaos!

Je iba málo vecí, ktoré vedia priviesť opravovateľa, ktorý je v časovom strese, do stavu nepríčetnej zúrivosti. Nečitateľné riešenia to však dokážu perfektne. Pokiaľ nevieš písať čitateľne a táto choroba sa u vás dedí po generácie, skús pouvažovať o písaní na počítači.

Ako získať veľa bodov za moje riešenie?

Ako v mnohých iných súťažiach, aj tu platí jednoduchá zásada – písať všetko, čo o príklade vieš. Teda, aj keď nevieš celé riešenie, oplatí sa spísať aspoň časti riešenia (názory, postrehy, pokusy, náčrty). Pokiaľ však o svojom riešení vieš, že nie je úplné, určite to napíš!

Neprepadaj panike! Ak príklad nevieš vyriešiť, pravdepodobne to znamená, že je ťažký. Ak je ťažký pre teba, tak je zrejme ťažký aj pre iných. Nikto nevraví, že musíš byť v prvej trojke. Aj 12. miesto je úspech – minimálne z hľadiska pozvania na sústredko.

Opravovateľ je (väčšinou) tiež len človek a občas sa stane, že mu geniálna myšlienka v tvo- jom riešení unikne. Ak máš pocit, že si obeťou konšpirácie a nezmyselnej lobby zameranej na poškodenie tvojej osoby, napíš k príkladu pár milých slov (podľa možností niečo pádnejšie ako Chcem viac bodov!) a pošli ho späť. Jednoduchšie však bude, ak napíšeš mail.

Neopisuj! Po prvé, je to nemorálne. Po druhé, aj tak na to prídeme. Ak sa dve riešenia líšia iba farbou pera, nedementný opravovateľ si to nabetón všimne. Ak aj vám priamo nebudú strhnuté body, budeme vás ohovárať na priedomku.

Pokiaľ nepochopíš úplne presne zadanie príkladu, môžeš sa nás na podrobnosti opýtať e-mailom na otazky@fks.sk. Oplatí sa ale tiež sledovať debatu zverejnenú na našej stránke http://old.fks.sk. Pokiaľ by bola v príklade nejaká vážnejšia nejasnosť, nedajbože chyba v zadaní, na debate sa zjaví opravené zadanie príkladu.

E-riešenia

Ako na vec?

  1. Musíte sa zaregistrovať do Submitu (najdete to na úvodnej stránke - Submit ).
  2. Prihláste sa do svojho konta.
  3. Ďalej je to už intuitívne, môžete Uploadovať svoje riešenia alebo sťahovať opravené (keď Vám ich opravíme :-) )

Prvým problémom je, ako zvyčajné papierové riešenie dostať do elektronickej podoby. Riešenie je jednoduché,stačí ho napísať do počítača! Ako?

Textové formáty
*.doc podporujeme
*.pdf podporujeme
*.txt podporujeme, ale radšej nie
*.docx podporujeme, ale radšej nie
*.jpg naozaj len v extrémnych prípadoch a sme preto zlí :)
*.odt nepodporujeme - neopravíme
ostatné exotické formáty nepodporujeme - neopravíme


Obrázky:
- rozumne veľké, tak cca 100-ky kB
- vhodne komprimované (.jpg, .gif)
- kresliť sa dá aj priamo vo Worde (pokiaľ potrebujete nakresliť dva štvorčeky, dve kolieska a štyri paličky), ale odporúčame iba pre tých, čo s tým vedia naozaj dobre robiť.

Formátovanie:
- príklad začnite svojim menom a priezviskom
- záhlavie a zápätie nechceme
- písmo veľkosti 12
- ak sa dá, píšte vzorce čo najprehľadnejšie.