TOTO JE STARÁ STRÁNKA FKS! NOVÚ NÁJDETE NA PÔVODNEJ ADRESE fks.sk!

Pravidlá:

 • Od zverejnenia zadaní série na našej stránke Ti garantujeme aspoň 3 týždne času na riešenie.
 • Súťažiť môžeš v jednej z dvoch kategóriach s označením A (pre ostrieľanejších) a B (začínajúcich strelcov). To, ktorá kategória je pre teba určená, vieš zistiť, keď si vypočítaš svoj FKS koeficient. Ten nájdeš nasledovným spôsobom:
  3 − počet rokov do maturity + počet úspešných semestrov.
  Semester sa považuje za úspešný, ak si sa v ňom umiestnil v prvej trojke riešiteľov na jednej z výsledkoviek alebo ak si sa počas neho zúčastnil sústredenia FKS.
  – Ačko môžeš riešiť s akýmkoľvek FKS koeficientom.
  – Ak tvoj koeficient nie je väčší ako 3, môžeš riešiť kategóriu B.
  – Ak si sa niekedy účastnil celoštátneho kola fyzikálnej olympiády, tak musíš riešiť Ačko.
 • V každej kategórii sa hodnotia štyri príklady s označením 1 až 4.
 • Špeciálny nultý príklad v Béčku je pre teba určený, ak je tvoj FKS koeficient menší alebo rovný 0. Ak ho pošleš spolu s ďalšími úlohami, do hodnotenia sa ti započítajú štyri najlepšie vyriešené príklady z Béčka.
 • Do pozornosti dávame aj špeciálnu kategóriu FX (http://old.fks.sk/fx), ktorá je určená skutočným labužníkom. Výsledky z FX sa k celkovým FKS výsledkom pripočítavajú iba vtedy, ak si riešil kategóriu A a dosiahol si aspoň 75 % bodov najlepšieho riešiteľa. Tým sa po skončení korešpondenčnej časti k normálnym bodom pripočítajú body získané vo FX za príslušné obdobie. Okrem toho máme pre teba ďalšiu skvelú ponuku. Ak samostatne v kategórii FX dosiahneš v danom polroku aspoň polovicu plného počtu bodov, budeš automaticky pozvaný na sústredenie, aj keby si v žiadnej FKS výsledkovke nevystupoval.

Postihy:

 • Príklady posielaj načas! Dôležitý je termín odoslania riešení (ak posielaš poštou, tak rozhoduje pečiatka odoslania). Za jeden deň po termíne ti strhneme 25% tvojich získaných bodov zaokrúhlených nadol. Riešenia odovzdané neskôr už neakceptujeme. Ak kvôli nejakému závažnému dôvodu nestíhaš odoslať riešenia načas, neváhaj nás kontaktovať na otazky@fks.sk a vyriešime to individuálne.

 • Úlohy riešte samostatne! Za odpisovanie a „kolektívnu prácu“ body strhávame.